Jezdecká stáj Statek Statenice

http://www.jsstatenice.eu/media/podminkydochazkynakrouzekoddil.pdf

                                              

                            JÍZDY NA KONI    OBJEDNÁVANÍ    NAŠI KONĚ    JEŽDĚNÍ ZA VÝPOMOC   USTÁJENÍ   KROUŽEK

Kroužek

Jezdecké kroužky pro děti

Podle věku dítěte a jeho jezdeckých dovedností nabízíme dva druhy kroužků:

 

 JEZDECKÉ KROUŽKY PRO DĚTI - Hippoterapeutická skupinka dětí

Skupinka dětí ve věku 5-15 let, které na statku s końmi společně s odborným vedením pečují o koně, učí se jízdě na koni a mnoha vědomostem a dovednostem s nimi souvisejícími . Trávíme spolu pravidekně tří hodinové lekce. Na statku jsou i jiná zvířata/ králíci, kočky, kravka, psi/, které umožňují dětem nalézt vztah ke zvířatům.

Děti zde mimo jezdeckých dovedností, které osobně považuji za druhotný bonus, nacházejí  svou vlastní hodnotu a zdravé sebevědomí. Každé zvíře s kterým spojíme své životy, nás může něco naučit, v něčem nám pomoci. Psi nás učí radosti z každého okamžiku a loajálnosti, kočky být sami sebou za každých okolností, kráva klidu a důslednosti. Koně nám pomáhají fyzicky i psychicky aniž by ztáceli něco ze své majestátnosti. Jedině kůň umí láskyplně zrcadlit naše skutečné emoce.Díky tomu aniž by se problůém bolestně pojmenoval dochází k jemu postupnému odstranění.

Terepeutický je i pouhý pobyt s koňmi a co potom jízda na koni.jízdou na koni se léčí mnoho fyzických i psychických problému rychleji než jinými postupy. Blahodárně ovliovňuje skoliozy zad, svalové atrofie a nedostatečnosti, posilu správnou činnost vnitřních orgánů. Fyzickou kondici dětí mimo jízdy na koni ještě zvyšujeme hrami, místováním koní  a krmením koníků.

 Společný pobyt zdravích dětí ve skupince s dětmi s menšími psychickými či jinými obtížemi působí oboustranně velmi prospěšně. Při větších zdravotních obtížích či omezeních pracujeme s dětmi individuálně.

 Leták  zde

Kroužek S koníky na statku. Pro děti od 5 do 15 let. 

Jezdecký oddíl. Pro děti od 7 do 18 let. Leták  

Přihláška na hippoterapeutickou skupinku o víkendu   zde

Přihláška na hippoterapeutickou skupinku ve všední dny  zde  

Přihláška na oddíl 

Docházka na kroužek - pravidla zde