Jezdecká stáj Statek Statenice

                                              

                            JÍZDY NA KONI   OBJEDNÁVANÍ   NAŠI KONĚ   JEŽDĚNÍ ZA VÝPOMOC   USTÁJENÍ   KROUŽEK

NAŠI KONĚ

Samet

Sameta už u nás bohužel nepotkáte, byl to valach plemene hucul. Hodnějšího koně byste těžko našli. S dětmi se účastnil hobby závodů (parkury i drezury). Přestože byl nejmenší, byl spoustu let vůdcem stáda a od ostatních koní si nenechal nic líbit.

Na Sameta všichni s láskou vzpomínáme.


Tany

Tany je klisna křížence slezského norika a welsh part - breda.  Narodila se 5.4.2001. Je klidná a poslušná. Je první koník narozený u nás. Je maminka Trisse, který se ji narodil v roce 2010 po hřebci Furin. 

 

 

 

 

 

Goliáš

Goliáš je valach plemene welsh part- bred a narodil se roku 1999. Je to šikovný koník, moc rád skáče. Malým dětem promine spousty chyb a dělá všechno sám, ale větší zkouší a chce, abyste udělali všechno správně. V uplynulých letech se také účastnil hobby i oficiálních závodů. Na mistrovství ČR v paradrezuře v roce 2014 se umístil na krásném 5. místě. Skáče s přehledem 120 cm.

 

 


 

 Grace

Grace je kobyla plemene ČT narozena roku 2001. Pod sedlem je milá, příjemná, poslouchá i malé děti. Na ježdění je velmi oblíbená. S dětmi se účastní drezurních i parkurových závodů, připravuje je na ZZVJ. Porodila nám krásná a nadějná hříbata Getra a Gabriela. Je starostlivá a přívětivá mamina.

 

 

 

Terione

Terione je krásná klisna plemene Welsch pony zapsaná v hlavní plemenné knize. Je velmi  inteligentní. Při správném vedení je  hodná a snaživá, jestliže se ji nedají pevné hranice zkouší kdo koho bude poslouchat . Ráda skáče. Porodila nám nádhernou klisničku Cairu, je přeopatrná a starostlivá maminka.


 

Prinz

Prinz je valach plemene ČT narozený roku 2001. Slouží k výcviku pokročilejších jezdců jeho výkonnost v parkuru je ZL, v drezuře L. Je velmi ochotný k práci, rád skáče.

 
 
 
 
 
Optima
 
Je moc hodná klisna hucula narozená 8.3. 2011 
 
 
 
 
 
 
Glorie
 
Je to hodná, ale více temperamentní klisna haflinga narozaná 20.4. 2015. Zatím se na ní nejezdí, je ve fázi obsedávání.
 
 
 
  
  Getro
 
  Getro je valášek narozený klisně Grace  13.4.2014, otcem je hřebec Pandrhola. Je to   třetí hříbě narozené v naší stáji. Je velmi  mazlivý, dobrosrdečný a důvěřivý.                   V současné době se zaježduje, ukazuje se jako inteligentní a charakterní koník. Má      velmi pohodlné chody.
 
 
 
 

Gabriel

Gabriel je hřebeček Slovenského teplokrevníka narozený 18.5.2016 klisně Grace  po hřebci  Homburg. Je to nádherný, temperamentní hnědák.Gabriel je čtvrté hříbě narozené u nás ve stáji. Každé z našich hříbat má spoustu lásky a vkládáme do něj velké naděje. Ostatně tak činí každý rodič.
 
 
 
 

  Caira

  Caira je roztomilá klisnička narozená 28.5.2016 klisně Terrione a hřebci   Prigos Frisbee. Je naše páté  a nejmazlivější hříbě. Spolu s Gabrielem dovádí a užívají si bezstarostné dětství.
 
 
 
 
 
 
 
 Plavuňka z větrné hůrky
 
 
 
Je to naše šesté hříbě narozené 20.7. 2017 klisně Precioza po otci Artist - L. Bohužel již druhý den po narození ji umřela matka. Ujala se jí naše skvělá a velmi mateřská klisna Grace a vychovala z ní velmi mazlivou klisničku.


 

ghg