Jezdecká stáj Statek Statenice

Statek

Farma se zabývá chovem ovcí,  koz, krav, prasat a drůbeže. Z ovcí chováme plemena Soffolk a Zwarbles, krávy máme Jersey a Highlander, prasata plemene Mangalice, z drůbeže chováme slepice, husy a kachny.

Každému zvířeti se věnujem intenzivně a individuálně. Jsme u něj od porodu až do jeho dospělosti, případně porážky. Mají svá jména, nejsou pro nás pouze čísla a kusy ve stádě. Klademe důraz na šetrnost a láskyplnost. Například krávy dojíme ručně. Respektujeme přirozené životní cykly a potřeby každého jedince. To znamená, že nepoužíváme hormonální přípravky, antibiotika a jiné nežádoucí chemikálie. V případě potřeby užijeme homeopatika, byliny, esenciální oleje Young Living a vitaminy. Spolu s vakcinací a odčervováním se ukazuje tento přístup jako ekologický a efektivní. Díky tomuto způsobu chovu, kvalitní potravě a dostatku pohybu jsou naše zvířata zdravá a získané produkty kvalitní a chutné.

Pro školky a školy děláme prohlídky statku s komentářem adekvátním věku dětí a možností ukázky výroby sýrů a spřádání vlny.

Na farmě je možné zakoupit přebytky všech vyjmenovaných zvířat. Mléko, máslo, maso , vejce atd. info: 775 616 826